Графік роботи: Пн-Пт: з 9 до 19, Сб з 10 до 17- Нд: вихідний

Ціна:

грн

Код товару: 3119

Виробник:

Як купити

Як оплатити

Доставка

Склад г/л
Поліетиленоксиди 770
Бурштиново-гуматний комплекс 33
Карбонові кислоти природного походження 3,0
Тара: 1л, 5л

ВИМПЕЛ-К®– високоефективний препарат для обробки насіння, бульб, чубуків, живців та саджанців.

ВЛАСТИВОСТІ

– стимулятор росту – прилипач – адаптоген
– кріопротектор – антистресант – антиоксидант

Стимулятор росту. Завдяки дії компонентів ВИМПЕЛ-К® активізується вироблення аденозинтрифосфорної кислоти (АТФ), тому препарат є потужним стимулятором вироблення енергії, посилює клітинне дихання, сприяє засвоєнню кисню клітинами. Приріст швидкості споживання кисню мітохондріями (енергетичним центром клітин) рослини збільшується в десятки разів. Це призводить до прискорення всіх обмінних процесів, у тому числі підвищується енергія проростання на 5-8% та сила росту паростків, що дає можливість сформувати задану густоту стояння рослин. Вони продукують більшу кількість біомаси, тобто прискорюється розвиток кореневої системи і вегетативної маси, в результаті чого стійкість рослин до посухи підвищується на 25-30%.

У багаторічних культур підвищується відсоток вдалих щеплень та укорінення живців і чубуків на 15-20%, покращується приживлюваність саджанців (кореневласних та щеплених) на 10-12%. Також ВИМПЕЛ-К® сприяє відновленню кореневої системи при пересадці саджанців.

Прилипач. Компонент препарату з високою молекулярною масою має високу плівкоутворюючу здатність. Завдяки цьому ВИМПЕЛ-К® забезпечує закріплення бакових препаратів на насінні, що підвищує ефективність біопрепаратів, протруйників та мікродобрив на 25-30%. При тривалому (до 2-х місяців) знаходженні в умовах нестачі вологи в ґрунті насіння зазнає негативного впливу провокаційної вологи, що призводить до пліснявіння. Створена оболонка захищає оброблене препаратом ВИМПЕЛ-К® насіння від провокаційної вологи, зберігаючи його схожість. Польова схожість насіння в особливо несприятливих умовах підвищується на 20-25%.

Адаптоген та кріопротектор. Одночасна дія полімерів підвищує осмотичний тиск, спрямований всередину клітини, покращує білковий обмін, що виражається в синтезі стресових білків, а також у збільшенні кількості цукрів у рослині. Ці зміни роблять організм рослини більш стійким до несприятливих умов навколишнього середовища, вона краще переносять підвищені та знижені температури, низьку вологість повітря. Підвищується рівень вмісту цукрів і крохмалю на 40%, завдяки чому посилюється зимостійкість і морозостійкість (знижується температура замерзання клітинного соку і води на 3-5°С).

Антистресант. 
Застосування препарату разом із протруювачами знімає пестицидний стрес, при цьому сила росту паростків відновлюється до рівня, закладеного в генотипі.

Антиоксидант. 
ВИМПЕЛ-К® інгібує дію окислювачів, стабілізує життєдіяльність природної мікрофлори ґрунту навколо насіння. Препарат захищає рослину від зайвого накопичення в тканинах азотистих речовин (нітратів) при їх надмірному вмісті в ґрунті.

Рекомендована доза застосування препарату ВИМПЕЛ-К® під час протруєння насіння забезпечує високу ефективність завдяки оптимальній концентрації компонентів в його складі.

Таким чином, багатокомпонентність препарату ВИМПЕЛ-К® надає йому властивості стимулятора росту, прилипача, адаптогена, кріопротектора, антистресанта, антиоксиданта та робить його незамінним під час протруювання насіння. Обробка насіння препаратом ВИМПЕЛ-К® призводить до закріплення його дії в період всієї життєдіяльності рослини.

Обробки необхідно проводити розчином, який був підготовлений безпосередньо перед застосуванням.

Такий нескладний агротехнічний захід, як обробка насіння стимулятором росту ВИМПЕЛ-К®, призводить до зростання врожайності на 15-28%, що має безсумнівний економічний ефект.

ЗАСТОСУВАННЯ

Культура Строки внесення Норма внесення
Зернові, соняшник, кукурудза, цукрові буряки, зернобобові Передпосівна обробка насіння 0,5 – 1 кг/т
Овочі та інші культури Замочування насіння та розсади на 1,5 – 2 години 2 – 3 % розчин
Картопля Передпосадкова обробка бульб 2 – 3 % розчин
Плодово–ягідні, виноград Замочування саджанців та живців 2 – 3 % розчин

Тех. умови

1. ДО ВІДОМА СПОЖИВАЧА: під час використання препарату дотримуйтесь інструкції. Ефективність препарату та зручність у використанні залежить від дотримання рекомендацій по застосуванню, умов зберігання та транспортування, визначених виробником.

2. СУМІСНІСТЬ З ІНШИМИ ПРЕПАРАТАМИ: добре поєднується в бакових сумішах із протруйниками, мікродобривами та інокулянтами (за відсутності окремих рекомендацій виробника засобів захисту).

3. ПРИГОТУВАННЯ РОБОЧОГО РОЗЧИНУ:

Увага! Перед приготуванням бакової суміші завжди перевіряйте препарати на сумісність! У тестових розчинах не повинен утворюватися осад.

У разі відсутності проблем із сумісністю, препарат ретельно перемішати у заводській упаковці та влити безпосередньо до баку обприскувача, який спочатку заповнити водою.

Увага! Можливе використання препарату в жорсткій воді. Діючі речовини, що входять до його складу, не утворюють сполук із солями жорсткості (СаSO4٠2H2О).

Норми витрати робочого розчину: обробка насіння – 10 л/т.

4. ЧЕРГОВІСТЬ ДОДАВАННЯ КОМПОНЕНТІВ РОБОЧОГО РОЗЧИНУ:

Бакова суміш із протруйником та інокулянтом (якщо це передбачено)

  • Вода
  • ВИМПЕЛ-К®
  • Протруйник
  • Інокулянт (за відсутності окремих рекомендацій виробника)
  • Мікродобрива (крім ОРАКУЛ® сірка актив)
Бакова суміш з інокулянтом
  • Вода
  • ВИМПЕЛ-К®
  • Інокулянт
  • Мікродобрива (крім ОРАКУЛ® сірка актив)

Увага! Змішування компонентів бакової суміші (регулятори росту, ЗЗР, мікродобрива та ін.) проводити виключно у воді!

5. УМОВИ ЗАСТОСУВАННЯ: використання препарату не потребує особливих умов під час обробки насіння.

Увага! Використовувати лише щойно змішані розчини. Готовий розчин зберігати не більше 1 доби.

6. УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ ТА ПЕРЕВЕЗЕННЯ: зберігання та перевезення потрібно здійснювати відповідно до ГОСТу 14189.

Препарат необхідно зберігати у складах, спеціально призначених для цієї мети. Склад повинен забезпечувати захист від прямих сонячних променів, вологи, забруднення та механічних пошкоджень тари. Зберігати за температури від -5 ºС до +40 ºС.

Увага! Через високу концентрацію діючих речовин, у разі зберігання в умовах низьких температур (від -10 ºС), плинність препарату зменшується, і він набуває желеподібного стану. У випадку підвищення температури навколишнього середовища плинність рідини збільшується, і препарат повертається до первинного стану. Ці процеси жодним чином не впливають на діючі речовини у складі препарату та його властивості, але у випадку довготривалого перебування в умовах низьких температур можливе утворення осаду. Ретельно збовтати перед застосуванням.

Зберігати в оригінальній закритій тарі, у вертикальному положенні, кришкою догори, в картонному ящику. Максимальна кількість ящиків, розташованих один на одному, – не більше 3-х.

Транспортування можливе усіма видами транспорту в критих транспортних засобах. Допускається використання відкритих видів транспортних засобів, що забезпечують захист від атмосферних опадів.

Згідно висновку №255313/2 УКРАЇНСЬКОГО ВАНТАЖНОГО БЮРО, ДП «УкрНДІМФ» Міністерства інфраструктури України не класифікується як небезпечний вантаж і перевозиться як безпечний вантаж на загальних умовах.

7. КЛАСИФІКАЦІЯ ПО ВООЗ, ТОКСИЧНІСТЬ: 4 клас небезпечності. Препарат нетоксичний, не викликає алергію, екологічно безпечний та абсолютно нешкідливий для комах-запилювачів.

8. ЗАПОБІЖНІ ЗАХОДИ: зберігати у недоступному для дітей та тварин місці. Під час проведення обробок використовуйте відповідне обладнання та відрегульовану техніку, дотримуйтесь загальновизнаних норм безпеки.

9. ПЕРША МЕДИЧНА ДОПОМОГА: у випадку потрапляння на шкіру, в очі необхідно змити препарат водою. У разі потреби звернутися до лікаря.

10. ЗАХОДИ ТА ЗАСОБИ ЗНИЩЕННЯ ТАРИ ТА ЗАЛИШКІВ ПРЕПАРАТУ: тара та залишки препарату спеціальних методів знищення та знешкодження не потребують.

11. ТЕРМІН ЗБЕРІГАННЯ: 5 років.

12. ТЕХНІЧНІ УМОВИ: ТУ У 20.2-24051976-008:2014.

13. СВІДОЦТВО ПРО ДЕРЖАВНУ РЕЄСТРАЦІЮ: серія А, № 04875.

14. ТАРНІ ОДИНИЦІ: 1 л, 5 л.

Наукове обґрунтування

Одним із перших етапів у процесі отримання високоякісної рослинної продукції є передпосівна обробка насіння стимуляторами росту, за допомогою яких проходить збалансована взаємодія між клітинами, тканинами та органами рослин. Згідно з дослідженнями в галузі сільського господарства рослинний організм має 20–40% невикористаного генетично закладеного потенціалу, який можна активувати завдяки стимуляторам росту.

Вірно підібрані технології використання цих препаратів дадуть змогу отримати великі врожаї якісної сільськогосподарської продукції. Використання стимуляторів росту, які мають у своєму складі високий вміст біологічно активних речовин, розроблених фахівцями компанії DOLINA, запускає та регулює фізіологічні та морфогенетичні програми рослини, а також повністю розкриває потенціал, закладений сучасними селекціонерами. Плідна співпраця кваліфікованих вчених у різних галузях дала можливість створити високоякісний продукт ВИМПЕЛ-К®, обробка яким повною мірою дозволяє впливати на збільшення рентабельності технологій рослинництва, покращення якості вирощування культур та їх продуктивності з початкових етапів розвитку.

Дія речовин, представлених у складі ВИМПЕЛ-К®, зосереджена безпосередньо на насінні та процесах, які протікають у ньому.

ПОЛІЕТИЛЕНОКСИДИ

Поліетиленоксиди структурують вільну внутрішньоклітинну воду і підвищують її активність, що сприяє прискоренню фотосинтезу, росту та розвитку, регулюванню інтенсивності мінерального живлення та процесів транспірації. Речовини мають високу плівкоутворювальну здатність, що забезпечує закріплення бакових препаратів на насінні та підвищує ефективність біопрепаратів, протруйників та мінеральних добрив на 25–30%.

Виступаючи кріопротекторами, поліетиленоксиди послаблюють процеси кристалізації в рослинному організмі шляхом зміни характеру їх протікання. Також перешкоджають злипанню та денатурації макромолекул, і як наслідок дозволяють зберегти цілісність усієї клітини, її мембран та органел. Одночасна дія полімерів із різною молекулярною масою підвищує осмотичний тиск, спрямований всередину клітини, покращує білковий обмін, що виражається в синтезі стресових білків, а також у збільшенні кількості цукрів у рослині. Ці зміни роблять організм рослини стійкішим до несприятливих умов довкілля.

Підвищується рівень вмісту цукрів і крохмалю на 40%, завдяки чому посилюється зимостійкість і морозостійкість (знижується температура замерзання клітинного соку і води на 3-5°С). Оскільки близько 60% хвороб передається шляхом зараження насіння, до того ж воно і виступає джерелом інфекції, яка може бути як на поверхні, так і в середині насінини, використання поліетиленоксидів дозволить зменшити вплив небажаних ефектів. Поліетиленоксиди мають різну молекулярну масу фракційного складу суміші, що дозволяє утворювати захисну полімерну оболонку, яка має подвійну дію на насінину. З одного боку, плівка інгібує шкідливі процеси безпосередньо в насінні, перешкоджаючи потраплянню всередину надмірної вологи, що може викликати розвиток патогенних організмів. З іншого боку, ці речовини запобігають проникненню небажаної мікрофлори, яка перебуває в ґрунтовому середовищі. І, як наслідок, це дозволить вирішити проблему стійкості рослин до небажаного впливу насіннєвої та ґрунтової інфекцій як на етапі раннього їх розвитку, так і в процесі вегетації та дозрівання.

БУРШТИНОВО-ГУМАТНИЙ КОМПЛЕКС

Комплекс має подвійну дію: по-перше, взаємодія бурштинової кислоти та гумінових  речовин поліпшує водно-фізичні властивості ґрунту, активізує розвиток корисної мікрофлори, позитивно впливає на міграцію поживних речовин та нейтралізує токсичну дію пестицидів і важких металів. По-друге, цей комплекс усебічно діє на процеси росту, що мають складний багатоступеневий характер, та охоплює весь період вегетації рослин.

Оскільки процес утворення бурштинової кислоти проходить у мітохондріях, підвищення її концентрації завдяки ВИМПЕЛ-К® інтенсифікує процеси утворення АТФ, що призводить до активізації обмінних процесів.

Водночас підвищується сила росту паростків, енергія проростання збільшується на 5–8%, що надає змогу формувати задану густоту стояння.

Внаслідок особливостей поведінки гумінових кислот їх біологічна активність у розчинах перебуває на досить низькому рівні. Тому фахівці компанії DOLINA провели дослідження з метою отримання модифікованих гуматів, які мають змінену хімічну природу та конформацію. Як наслідок, вдалося підвищити біологічну активність комплексу та відповідно його ефективність.

Переважно цей вплив відбувається завдяки хелатним властивостям бурштиново-гуматного комплексу. Карбоксильні (СООН) та фенольні (ОН) групи гумінових кислот здатні утворювати хелатні комплекси з мікроелементами та в такому вигляді транспортувати їх в організм рослини. Також вони забезпечують високу обмінну ємність ґрунту. Хінони (СО=С6Н4=ОС) містять у своїй структурі нелокалізовані електрони, які можуть вловлювати, накопичувати, а потім віддавати рослинній клітині сонячну енергію, збільшуючи таким чином її рівень. Гумати мають комплексний позитивний вплив на систему «вода-рослина-ґрунт».

ВИМПЕЛ-К® активізує процеси поділу клітин, посилюється ріст кореневої системи та вегетативної маси, збільшується вихід сухої речовини, в результаті чого стійкість рослин до посухи підвищується на 25–30%. У багаторічних культур підвищується відсоток вдалих щеплень та укорінення живців і чубуків на 15–20%, покращується приживлюваність саджанців (кореневласних, щеплених) на 10–12%. Також ВИМПЕЛ-К® сприяє відновленню кореневої системи після пересадки саджанців. У кінцевому підсумку дія комплексу дає змогу посилити ріст та підвищити продуктивність і якість рослинної продукції.

ШВИДКЕ ЗАМОВЛЕННЯ